18.03.2020

Günlük hayatta saç derisinde ortaya çıkan en büyük sorunlardan biri de kaşınmadır. Saç derisinde kaşınma nedenleri çeşitli olabilir. Bu durum günlük hayattaki yaşam kalitesini de olumsuz etkiler.  Saç deriniz sürekli kaşındığında sosyal hayatınızda da bundan etkilenirsiniz. Bu yüzden saç derisine karşı önceden önlem almak gerekir. Saç derisinin kaşınma nedenleri;

  • Saç derisi yetersiz hijyen sebebiyle ortaya çıkabilir. Doğru şampuan ve diğer bakım ürünlerini kullanmamak saç derisinde kaşıntı ortaya çıkarabilir.
  • Saç derinizde ortaya çıkacak kaşıntının nedeni deri hastalıkları da olabilir. Kızamık, su çiçeği, sedef ve egzama gibi deri hastalıkları da kaşıntıya yol açabilir.
  • Günlük hayatınızda sıkıntı, stresi, iş stresi gibi durumlar saçlarda kaşınma ya da kepeklenmeye yol açabilir.
  • Baş bölgenizde ortaya çıkan alerjiler vücudunuzda kaşıntı ortaya çıkarabilir. Tüketilen besinlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Alerjiniz olan maddeler sebebiyle saçlarınızda kaşıntı oluşabilir.
  • Saç derinizde ortaya çıkacak kaşıntılar yaz dönemlerinde de ortaya çıkabilir. Sıcak ve nemli havada terlediğinizde kaşıntı da artar. Bu durumda mevsimsel  faktörlere de dikkat etmek gerekir.
  • Çok fazla saç yıkadığınızda da kaşıntı olabilir. Saçlarınızı gün aşırı yıkamanız önerilmektedir.
  • Saçlarınızı aşırı sıcak suyla yıkadığınızda kaşınabilir.
  • Saçlarınızda yağlanma ortaya çıktığında deride kaşıntı olabilir.

Görüldüğü gibi günlük hayatta birçok durum saçlarda kaşıntıya sebep olabilir. Saçlarınızda kaşıntıyı önlemenin yolu da vardır.

Saç Derisinde Kaşınma Nasıl Önlenir?

Saç derisinde kaşınmayı önlemek için doğru ürünleri kullanmanız gerekir. Kadolin saç bakım şampuanı kullanarak saç derisinde ortaya çıkan kaşınmaları önleyebilirsiniz.  Bu ürün düzenli kullanımda yağlanmayı kontrol altına alır ve ciltteki kaşıntıları engeller. 

Kadolin şampuanlar haftada 3-4 kez doğru şekilde kullanıldığında saçlardaki yağlanmalar önlenir. Bünyesindeki ardıç ağacı özü, salisilik asit, pantenol gibi bileşenler sayesinde kaşıntıları önleyebilir ve saç derisini nemlendirebilirsiniz. 

Şampuan düzenli olarak kullanıldığında cilt alışabilir. Alışmayı engellemek adına Kadolin şampuanı bittikçe şişe bazında Sedolin şampuanla kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızda uzun süre kaşınma, kepeklenme, yağlanma, pullanma ve de kabuklanma önlenir.  Saç derisinde kaşınmayı önlemek için düzenli bakıma önem vermeniz önerilmektedir.