15.04.2020

Kepek, dönemsel olarak herkesin saçlarında karşılaştığı sorunlardan biridir. Saçların sağlıklı yapısını olumsuz etkileyen kepekler yağlı, yapışkan ve inatçı yapısıyla saçlı deride rahatsızlık hissi verirken diğer yandan da kaşıntıya yol açabilir. En çok rahatsız eden kepek türlerinden biri de yağlı kepektir. Peki, yağlı kepek nasıl geçer?

Saçlı derinizde doğal bir yağ dengesi vardır. Saçlı deride doğal yağ dengesi bozulduğu anda ortaya yağlı kepek sorunu çıkar. Saç derisine yapışarak plaka görünümünde ortaya çıkar. Bu süreçte yağlı kepeklerden kurtulabilmek için saçlı deride hem yağ dengesini düzenleyecek hem de kepek oluşumunu engelleyecek Kadolin kepek ve yağlanmaya karşı bitkisel saç bakım şampuanı kullanılabilir.

Kadolin şampuan saçlarda kepeklenmelerin önüne geçerek yağlanmayı da kontrol altına alır. Şimdi gelelim yağlı deride şampuan kullanımına.

Yağlı Kepek Nasıl Geçer?

Yağlı Kepek Sorununda Şampuan Kullanımı

Kadolin şampuan yağlı kepek sorununa karşı kullanabileceğiniz bir üründür. Düzenli kullanımda saç derisi ve vücutta ortaya çıkan kepekleri, kabuklanmaları ve pullanmaları ortadan kaldıran bitkisel bir şampuandır.  Paraben ve silikon içermeyen bu üründe ardıç ağacı özü ana ham maddedir. 

Kadolin kepek ve yağlanmaya karşı şaç bakım şampuanı en doğru etkiyi görebilmek için haftada 3-4 defa kullanılmalıdır. Kullanım sırasında ıslak saçlara ilki 1-2 dakika, ikincisi ise 3-4 dakika bekleyecek şeklide iki kez uygulanıp durulanmalıdır. Ayrıca kullanım sırasında saçlara ve vücuda masaj yapar şekilde nazik tavırlarla sürülmelidir.

Kadolin şampuanı düzenli kullanırsanız saçınız alışkanlık kazanabilir. Saçlı derinin alışkanlığı önlemesi ve yağlı kepeklenmelere karşı daha etkili mücadele için Kadolin şampuan biri bittiğinde diğerine geçmek suretiyle Sedolin şampuan ile şişe bazında kullanılabilir.

Kadolin Şampuan Ne İşe Yarar?

Kadolin şampuan salisilik asit bileşeni sayesinde kepeklenmeyi ve kabuklanmayı kontrol altına alarak cildinizdeki kaşıntıyı önlemektedir.  Ayrıca pantenol özelliği sayesinde nemlendirici özelliği vardır. Düzenli kullanımda etkili şekilde kepek, kabuk ve pullanma sorunlarını önlemektedir. Ayrıca bileşenleri arasındaki E vitaminleri Asetat sayesinde saç dökülmesine karşı mücadelede de kullanılabilir. Kadolin yağlı kepeğe karşı etkili saç bakım şampuanı yağlanmayı kontrol altına alarak saçlarınızın doğal yağ oranını korur ve her zaman sağlıklı görünmesini sağlar.