21.04.2020

Yağlı kepek sorunu bazı dönemlerde herkesin yüzleşmek zorunda kaldığı bir cilt problemidir.  Bu sorun her yaşta ortaya çıkabilir. Kepek sorununuz varsa yağlı kepek şampuanı Kadolin kullanarak sorunlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Yağlı kepek şampuan seçimi, yanlış yıkama şekilleri, dış etkiler gibi birçok probleme karşısında görülebilir.

Kepeklenme sorunu hem saçlarınızın sağlıksız görünmesine yol açar hem de saçınızı sürekli kaşıdığınız için istenmeyen görüntülerle karşılaşmanıza sebep olur. Yağlı kepeklenme  ve kaşıntılardan kurtulmanın en kolay yolu ise Kadolin kepek ve yağlanmaya karşı bitkisel saç bakım şampuanı tercih edilebilir. 

Saçlı derinin ortalama bir yağ dengesi bulunmaktadır.  Çeşitli sebeplerle doğal yağ dengesi bozulduğu zaman yağlı kepek sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.  Yağlı kepek sorununda şampuan seçimini nasıl yapılır? Gelin birlikte bakalım.

Yağlı Kepek Şampuanı

Yağlı Kepek Şampuanı Nasıl Seçilir?

Yağlı kepek sorunu yaşıyorsanız saçlı derinizdeki yağlanmayı kontrol altında tutmanız gerekir. Bunun için de seçeceğiniz şampuan önemlidir. Kadolin kepek ve yağlanmaya karşı bitkisel saç bakım şampuanı pullanma, kepeklenme ve kabuklanmaya karşı önleyici etkiye sahiptir.

Bu şampuanın ana aktif maddesi yüz yıllardan beri dermatolojide kullanılan seboreik dermatit ve özellikle sedef olgularında etkili olan, ardıç ağacı çamının özü olup, bitkisel bir katran olan Huile De Cade ismiyle bilinir. Yağlı kepeğin oluşumunu engellemek ve mevcut yağlanmayı kontrol altına almak adına uzun süreyle yağ dengesi sağlayan Disodyum Undesilen amido MEA-sülfosüksinat bileşenine sahip Kadolin kepek şampuanını tercih edebilirsiniz.  Ayrıca Salisilik asit bileşeni sayesinde Kadolin şampuan  ölü hücreleri soyar, kaşıntıları giderir ve cildinizin kendini yenilemesine yardımcı olur. 

Yağlı kepek şampuanı seçerken bitkisel özlerden meydana gelen bir ürün tercih etmelisiniz. Ayrıca kullanacağınız şampuan paraben ve silikon da içermemelidir.  Kadolin şampuan bu özelliklerin yanında cildinizin doğal dengesini koruyucu özelliğe sahiptir.

Yağlı Kepek Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Yağlı kepek şampuanı Kadolin, düzenli şekilde kullanıldığında saçlı deride oluşan kepeklenme, kabuklanma ve pullanmaları engeller.  Ayrıca kepeklenmeye bağlı kaşıntıları da ortadan kaldırır. Kadolin kepek ve yağlanmaya karşı bitkisel saç bakım şampuanı hafta içinde 3-4 kez kullanılabilir. Bir şampuanı düzenli kullanımda vücut alışabilir ve şampuan bir süre sonra etkisini yitirebilir. Bu durumu engellemek için şampuanınızı belli aralıklarla değiştirmeniz yerinde olur. Kadolin şampuana karşı alışkanlık oluşmaması adına Sedolin şampuanla dönüşümlü olarak kullanılabilir. Ancak bu dönüşüm birinin şişesi bittiğinde diğerine geçecek şekilde gerçekleştirilmelidir.